Top 5 patarimai renkantis užuolaidas

 1. Eksterjeras
  Jūsų namai – tai vientisas organizmas ir visi elementai turi rasti tinkamą skambesį. Todėl eksterjeras yra svarbus aspektas renkantis užuolaidas. Pagalvokite, kaip jūsų pasirinkimas atrodys žiūrint iš lauko pusės. Galbūt eksterjero formos ir spalvos padiktuos užuolaidų stilistiką.
 2. Techninės galimybės
  Pradėjus kurti būsto projektą su architektu aptarkite užuolaidų stilių ir įvertinkite technines galimybes. Nuspręskite ar užuolaidos bus traukomos ranka, ar bus reikalingi elektra valdomi karnizai. Svarbu tinkamai suprojektuoti nišas, norint sklandžiai sutalpinti mechanizmus ar karnizus. Taupant laiką, naudinga pasitarti su užuolaidų specialistu.
 3. Funkcionalumas
  Užuolaidas renkamės atsižvelgdami į tai, kokią funkciją jos turi atlikti. Pagrindinės užuolaidų funkcijos – privatumas, jaukumas, tobulesnė namų akustika. Užuolaidos užpildo erdvę, sujungia atskirus elementus į darnią visumą. Šviesos sulaikymo funkcija itin svarbi miegamuosiuose. Rekomenduojame „blackout“ audinį, kuris visiškai nepraleidžia šviesos. Jį galima naudoti kaip pagrindinį audinį arba kaip antrą sluoksnį portjeroms.
 4. Koncepcija
  Tekstilę svarbu derinti prie esamos stilistikos, išlaikyti erdvės vientisumą. Audinių pagalba kuriate savo namų jaukumą, nuotaiką, suteikiate jiems dvasią. Pasirinkite, ar užuolaidos jūsų namuose bus pagrindinis interjero akcentas, ar papildys bendrą konceptą. Nuotaiką perteiksite derindami tekstilinius dekoro elementus. Pagalvėlės, lovatiesės, staltiesės ir servetėlės suteiks gyvybės namams ir užpildys erdvę. Sumaniai panaudoję puošybines medžiagas, galėsite džiaugtis savita ir originalia namų aplinka.
 5. Praktiškumas
  Kad ir kokį audinį pasirinksite, svarbu žinoti kaip su juo elgtis. Svarbu paminėti, jog šilkiniams audiniams būtinas pamušalas, nes šilkas nėra atsparus tiesioginiams saulės spinduliams. Užuolaidas, pasiūtas su pamušalu, rekomenduojame valyti tik sausuoju būdu. Patogu rinktis audinius iš poliesterinio pluošto. Tokie audiniai yra atsparesni nei natūralūs, juos lengviau prižiūrėti.