Spalvų tendencijos 2020 metais

Dizaineriai sutaria, kad ateinančius sezonus dominuos natūralumas. Natūralaus pluošto audiniai, tokie kaip linas, medvilnė ar vilna. Karaliauja aksomas ir skirtingi jo audimo būdai. Sintetinės medžiagos taip pat niekur nedingsta, bet tampa paklausios tokios, kurios sukuria natūralaus audinio įspūdį. Spalio mėnesį lankėmės Varšuvoje vykusioje namų interjero parodoje „Warsaw Home 2019“. Grįžome pasisėmusios įkvėpimo ir naujovių kas bus aktualu šiemet, kuriant namų jaukumą.

Tad kokios spalvų ir audinių faktūrų tendencijos 2020 namų tekstilės pasaulyje? Artimiausius sezonus taip pamėgtus pilkus tonus, siūloma derinti su drąsesnėmis spalvomis. Šį sezoną dominuoja penkios ryškios spalvos, tačiau interjero tekstilėje siūloma rinktis pastelinius jų variantus. Audiniuose vyrauja augaliniai motyvai, grafiniai elementai, skirtingos faktūros. Drąsiai žaidžiama skirtingais audiniais. Dar viena ryški tendencija – technologijų ryšys su gamta. Šią naujovę reprezentuoja absoliuti sezono naujiena „neo mint“  – pilkai žalia spalva.

1. „Neo mint – pilkai žalia. Natūralumas dažniausiai siejamas su gamta, o ji – su žalia spalva. Tai subtili spalva, deranti su smėlio, gelsvais tonais ir visais rudais atspalviais. Gaivi laimo vaisiaus žalia, ar prigesinta atogrąžų miškų augalija, prisodrinta drėgmės ir gyvybės. Audiniuose dominuoja augaliniai motyvai, natūralūs pluoštai, grubaus audimo faktūros.

2. „Purist blue“ – skaisti mėlyna. Derinama su pilkšvais ar smėlio spalvų tonais. Ypač gražiai atsiskleidžia interjeruose, kuriuose naudojamas marmuras, medis. Prigesinti atspalviai kuria ramios, jaukios erdvės atmosferą. Audiniuose – švelnūs gėliniai raštai, neryškūs ornamentai. Netikėtas sprendimas interjere derinti lininius audinius su aksominiais.

3. Tamsiai pilkšva purpurinė – „cassis“ spalva. Dar kitaip atpažįstama kaip burgundiško, raudono vyno tonai.  Pavasarį tik sukrovusi rausvus, beveik baltus žiedus rožė. Vasarą – ryškūs, raudoni pumpurai. Rudenį tamsūs, bordo, lengvai ruduojantys byrantys žiedlapiai.  Visi šie tonai tarpusavyje dera su švelniais rožiniais, žalsvais, pilkais atspalviais.

4. Prisirpęs, oranžinis melionas – „cantaloupe“ spalva. Ketvirta „skani“ sezono tendencija, primenanti atostogas egzotiškuose kraštuose, šiltus gęstančios saulė spindulius ir baltus smėlio paplūdimius.  Prigesinti raudono molio tonai pereinantys į rudus atspalvius. Matinis šenilis, grubaus audimo medvilnė, plonytis linas margintas tropinių augalų motyvais. Papildo šviesius, rusvus, rudus tonus.

5. „Mellow yellow“ – garstyčių geltona spalva. Atspalviai asocijuojasi su saulėlydžiu, pilnavidurio jurgino žiedu ar auksinio medaus tonais. Interjere siūloma įnešti prigesintus tonus. Derinti su šviesiais ar žalsvais pustoniais. Nepabijoti netikėtų audinių derinių – aksomas su linu arba raštuoti audiniai derinami su lygiais.

Šio sezono užuolaidų audiniai vyrauja nuo siuvinėtų rankomis, dekoratyvių iki natūralių pluoštų, lino ar audinių primenančių liną. Dominuoja vienspalviai audiniai. Žaidžiama faktūromis, augalų motyvais ir geometriniais raštais. Baldų audiniuose  dominuoja aksomas ir tvido audinio efektas.

Ryški tendencija išlieka modernumas ir tvarumas.